LPS wspiera akcję „NIE likwidacji Elektrowni Adamów w Turku”

DSC_4417a

Stowarzyszenie Lokalne Porozumienie Samorządowe deklaruje swoje poparcie dla działań inicjatywy obywatelskiej koordynowanej przez związki zawodowe pracowników Elektrowni „Adamów” i Kopalni „Adamów”.

Akcja „NIE likwidacji Elektrowni Adamów w Turku” polega na zebraniu jak największej liczby podpisów celem wyrażenia sprzeciwu wobec decyzji Komisji Europejskiej z dnia 14 listopada 2014r., która skutkuje wcześniejszym o prawie 2 lata zamknięciem Elektrowni „Adamów” i Kopalni „Adamów”.

Zdając sobie sprawę z konsekwencji zamknięcia jednych z największych pracodawców w naszym regionie oraz widząc potrzebę przedłużenia okresu na poszukiwania alternatywnego źródła ciepła dla mieszkańców i przedsiębiorców z obszaru miasta Turek, Lokalne Porozumienie Samorządowe deklaruje swoją pomoc przy zbieraniu podpisów.

Zachęcamy wszystkich członków oraz sympatyków LPS do pobrania z naszej strony internetowej www.lps.org.pl wzoru listy, na którą można zbierać dane osób wyrażających sprzeciw decyzji Komisji Europejskiej. Wypełnione listy można oddać w piątek, 30 stycznia 2015 r. w godz. 18:00-19:00, w biurze przy ul. Kolska Szosa 11 w Turku.

Pobierz wzór druku listy